Iran zdeklasował Jemen w swoim pierwszym meczu w Pucharze Azji

Artorn Dumkram / Shutterstock
Reprezentacja Iranu pokonała Jemen 5:0 (3:0) w pierwszym meczu grupy D Pucharu Azji, rozegranym na Mohammed Bin Zayed Stadium w Abu Dhabi.
W pierwszej połowie spotkania dwa gole dla uczestników mistrzostw świata m.in. w 2014 i 2018 roku strzelił Mehdi Taremi. 26-letni napastnik najpierw wpisał się na listę strzelców w 12., a następnie w 25. minucie. Dwie minuty wcześniej samobójcze trafienie zanotował Saoud Al Sowadi.
Po zmianie stron na boisku dominowali tylko Irańczycy. Najpierw w 53. minucie Sardar Azmoun wykorzystał dośrodkowanie Taremiego i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali. Wynik starcia na 5:0 ustalił w 78. minucie Saman Ghoddos, a przy jego trafieniu asystował Morteza Pouraliganji.
W następnej kolejce drużyna Carlosa Queiroza zagra z Wietnamem, z kolei podopieczni Jana Kociana zmierzą się z Irakiem.
Kocian to trener, który w przeszłości prowadził Ruch Chorzów (sezon 2013/2014), Pogoń Szczecin (sezon 2014/2015) oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała (sezon 2016/2017).