Islandia bez szans. Francja rozbiła rewelację turnieju i awansowała do półfinału EURO 2016

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Reprezentacja Francji rozbiła Islandię 5:2 i awansowała do półfinału EURO 2016, gdzie zmierzy się z Niemcami.

Francuzi od początku meczu narzucili wysokie tempo gry, któremu nie byli w stanie sprostać Islandczycy.

Gospodarze otworzyli wynik w 13 minucie. Doskonałe podanie Blaise Matuidiego i gapiostwo islandzkiej defensywy wykorzystał Oliver Giroud, pewnie pokonując bramkarza rywali.

Siedem minut później mieliśmy 2:0. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Antoine Griezmann, a piłkę do siatki po uderzeniu głową wpakował Paul Pogba.

Tuż przed końcem pierwszej połowy na 3:0 podwyższył Dimitri Payet. Francuz pokonał islandzkiego golkipera precyzyjnym uderzeniem z siedemnastego metra.

Za moment było już 4:0. Paul Pogba zagrał do Antoine Griezmanna, a ten w sytuacji sam na sam przelobował Halldorssona.

W drugiej połowie strzelanie rozpoczęli Islandczycy. Piłkę do francuskiej bramki z piątego metra wpakował Kolbeinn Sigthorsson.

W odpowiedzi Francuzi podwyższyli na 5:1. Drugi raz w meczu na listę strzelców wpisał się Oliver Giroud, który wykorzystał dośrodkowanie Dimitri Payeta z rzutu wolnego i uderzeniem głową pokonał bramkarza Islandii.

Przed końcem pojedynku swoją drugą bramkę zdobyli Islandczycy. Jej autorem był Birkir Bjarnason.

Francja ostatecznie pokonała Islandię 5;2 i zameldowała się w półfinale EURO 2016, gdzie zagra z Niemcami.

* * * * * *
Francja - Islandia 5:2 (4:0)
Bramki: Giroud 12, 56, Pogba 20, Payet 43, Griezmann 45 - Sigthorsson 55, Bjarnason 84.

Francja: Lloris - Sagna, Umtiti, Koscielny (72 Mangala), Evra - Moussa Sissoko, Pogba, Griezmann, Matuidi, Payet (80 Coman) - Giroud (60 Gignac).

Islandia: Halldorsson - Savarsson, Arnason (46 Ingason), Sigurdsson, Skulason - Gudmundsson, Gunnarsson, Sigurdsson, Bjarnason - Sigthorsson (83 Gudjohnsen), Boedvarsson (46 Finnbogason).

Sędziował: Bjoern Kuipers (Holandia).
Żółte kartki: Umtiti - Bjarnason.