Ivan Rakitić pogrążył FC Barcelonę! Sevilla jedną nogą w finale Pucharu Króla [WIDEO]

SOPA Images / Sipa / Press Focus
Sevilla bliżej awansu do finału Pucharu Króla. W pierwszym meczu półfinałowym drużyna z Andaluzji wygrała u siebie z Barceloną 2:0.
Bohaterem pierwszej połowy był Jules Kounde. Stoper Sevilli miał bardzo dużą ochotę do gry pod bramką Barcelony. Okazję do strzelenia gola miał już w 19. minucie. Francuz dostał wówczas piłkę w polu karnym, ale jego strzał z ostrego kąta nieznacznie minął bramkę.
Sześć minut później Kounde był już bardziej skuteczny. Obrońca Sevilli ruszył na przebój środkiem boiska, przedarł się przez defensywę Barcelony, wpadł w jej pole karne i mocnym uderzeniem pokonał ter Stegena. Kapitalna akcja!
Niemiec w końcówce pierwszej połowy uratował Barcelonę przed stratą drugiego gola. Ter Stegen przerzucił nad poprzeczką piłkę po soczystym strzale Escudero.
Druga połowa mijała pod znakiem przewagi Barcelony. Goście długo utrzymywali się przy piłce, oblegali pole karne Sevilli, ale w ich akcjach brakowało konkretów. To zemściło się w samej końcówce. Sevilla wynik ustaliła w 85. minucie. Po błyskawicznej kontrze na czystą pozycję wyszedł Ivan Rakitić i strzałem pod poprzeczkę pokonał ter Stegena.
Barcelona miała szansę na gola w 90. minucie, ale uderzenie Messiego z rzutu wolnego w świetnym stylu sparował na róg Bono.
Sevilla utrzymała dwubramkowe prowadzenie do końca gry i ma świetną zaliczkę przed rewanżem. Spotkanie odbędzie się dopiero 3 marca.
Marcin Karbowski10 Feb 2021 · 22:50