Jagiellonia Białystok przegrała u siebie z Lechią Gdańsk. Dwa gole Łukasza Zwolińskiego

Dziurek/Shutterstock
Jagiellonia Białystok przegrała u siebie z Lechią Gdańsk 1:2 (1:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 33. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy.
Zespół z Trójmiasta po trzecim zwycięstwie z rzędu umocnił się na piątym miejscu w tabeli. Drużyna z Podlasia doznała natomiast jedenastej porażki w sezonie i pozostała na szóstej lokacie w klasyfikacji.
* * * * * *

Tak padły bramki:
1:0 Jakov Puljic 45+3'

Chorwat wykorzystał świetne dośrodkowanie Jesusa Imaza i uderzeniem głową z pola karnego zaskoczył golkipera gości.
1:1 Łukasz Zwoliński 47'

Napastnik gości zaledwie minutę po wejściu na murawę popisał się efektownym uderzeniem z pierwszej piłki i doprowadził do wyrównania.
1:2 Łukasz Zwoliński 74'

Rezerwowy przyjezdnych tym razem świetnie przyjął sobie piłkę w polu karnym po długim zagraniu i płaskim technicznym strzałem dał prowadzenie ekipie z Trójmiasta.
Zawodnik meczu: Łukasz Zwoliński. Napastnik Lechii zaliczył kapitalne wejście na murawę w drugiej połowie. Zdobył dwa gole, które dały gościom trzy punkty w stolicy Podlasia.