Jagiellonia gra dalej. Pokonała Arkę w Gdyni

Dziurek/Shutterstock
Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Arkę Gdynia 2:0 (0:0) we wtorkowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski i awansowała do ćwierćfinału rozgrywek.
Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Cillian Sheridan. W 75. minucie irlandzki napastnik wykorzystał dośrodkowanie Romanczuka i płaskim uderzeniem pokonał Krzepisza.
Przyjezdni przypieczętowali awans do kolejnej rundy w 86. minucie. Wówczas Klimala odegrał do Frankowskiego, który strzelał na bramkę rywali, jednak Krzepisz odbił futbolówkę. Ta spadła jednak wprost pod nogi Klimali, który zdołał umieścić ją w pustej siatce.
Gdynianie od 71. minuty grali w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartką został ukarany Adam Deja.
W miniony piątek obie drużyny zagrały ze sobą w meczu ligowym i tamto starcie również zakończyło się zwycięstwem białostoczan 3:1.