Jagiellonia wygrała w Poznaniu! "Kolejorz" żegna się z marzeniami o mistrzostwie! [VIDEO]

MediaPictures.pl/Shutterstock
Jagiellonia Białystok wygrała w 35. kolejce ekstraklasy na wyjeździe z Lechem Poznań 2:0 i wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Polski.
Spotkanie w Poznaniu miało dać odpowiedź, która z drużyn - Lech czy Jagiellonia - jest w stanie zagrozić Legii Warszawa w walce o wygraną w ekstraklasie. Obie drużyny do rywalizacji przystąpiły w pełni zmobilizowane, jednak od pierwszego gwizdka wyraźnie zarysowała się przewaga przyjezdnych.
W 16. minucie spotkania to Jagiellonia wyszła na prowadzenie. Wówczas Novikovas wpadł w pole karne i zagrał piłkę do Sheridana, a ten pewnym strzałem pokonał Putnockiego.
Lech starał się odrobić straty jeszcze w pierwszej połowie i miał ku temu znakomitą okazję w 33. minucie. Centra Gumnego spadła na głowę Ivana Runje, który trafił w spojenie własnej bramki! Zaś dobitka Jóźwiaka przeszła obok bramki.
W drugiej połowie gospodarze przejęli inicjatywę, zaś goście cofnęli się na własną połowę, czekając na kontry. Kibice na stadionie zamiast bramki dla Lecha zobaczyli jednak trafienie dla Jagiellonii. W 56. minucie najwyżej po rzucie rożnym wyskoczył Bartosz Kwiecień i uderzeniem głową podwyższył wynik spotkania.
Do końca spotkania wynik już się nie zmienił. Lech Poznań przegrał na własnym boisku 0:2 z Jagiellonią Białystok. Piłkarze "Kolejorza" tracą na dwie kolejki przed końcem 5 punktów do liderującej Legii. Zaś ekipa z Białegostoku do pierwszego miejsca ma 3 punkty straty.