Jamie Vardy zabawił się z Janem Bednarkiem. Leicester City drugim finalistą Pucharu Anglii [WIDEO]

Screen z TV
Piłkarze Leicester City awansowali w niedzielny wieczór do finału Pucharu Anglii, wygrywając 1:0 z Southampton. Jedynego gola w 55. minucie strzelił Kelechi Iheanacho. Podawał mu Jamie Vardy, który z łatwością poradził sobie z Janem Bednarkiem.
"Lisy" od początku zdominowały "Świętych" w drugim z półfinałów Pucharu Anglii. Obrońcom gości duże problemy sprawiał przede wszystkim Jamie Vardy. Z doświadczonym napastnikiem nie radził sobie między innymi Jan Bednarek.
W 33. minucie snajper wyprzedził Polaka i stanął przed dobrą szansą na gola. Wówczas zabrakło mu jednak skuteczności - dobrą interwencją popisał się wówczas Fraser Forster.
Southampton w pierwszej połowie kompletnie nie było w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym rywalom. Nie oddało choćby jednego strzału na bramkę przeciwników, co nie zdarzyło im się w żadnym meczu od ponad półtora roku.
W drugiej części spotkania spotkania Bednarek po raz kolejny nie nadążył za Vardym. W 55. minucie przegrany pojedynek Polaka okazał się jednak dużo bardziej brzemienny w skutkach.
Napastnik minął stopera "Świętych" lewym skrzydłem i dograł do Kelechiego Iheanacho. Strzał Nigeryjczyka nie był zbyt dobry - zablokował go Jannik Vestegaard, ale przy interwencji miał dużego pecha.
Piłka wróciła bowiem pod nogi Iheanacho, a ten przy drugiej okazji przymierzył dużo lepiej. Dzięki temu "Lisy" wyszły na prowadzenie, które utrzymały już do samego końca.
Leicester City awansowało więc do finału, w którym zmierzy się z londyńską Chelsea. Starcie na Wembley zaplanowano na 15 maja.