Janne Ahonen wrócił po latach i zdobył medal mistrzostw Finlandii! "Rany julek, co za bagno tam mają" [WIDEO]

Rafał Rusek / Press Focus
Janne Ahonen znów zaskoczył. Słynny Fin wrócił na skocznię i... zdobył brązowy medal mistrzostw kraju.
44-latek nie może rozstać się ze skokami narciarskimi. Karierę kończył już trzykrotnie. Ostatni raz - w 2018 roku.
Ahonen start w mistrzostwach kraju potwierdził na początku tego roku. Po pierwszej serii zawodów na dużej skoczni w Lahti był szósty. Tę pozycję dało mu lądowanie na 110 m.
W drugiej próbie przypuścił udany atak na podium. Zaliczył 116 m, dzięki czemu zakończył rywalizację na trzeciej pozycji.
Złotym medalistą mistrzostw Finlandii został Antti Aalto. Srebro wywalczył Eetu Nousiainen. Obaj regularnie uczestniczą w zawodach Pucharu Świata.
Brązowy medal Ahonena świadczy o fatalnej sytuacji, w jakiej od lat pogrążają się fińskie skoki. Po dawnej potędze pozostało już tylko odległe wspomnienie.
- Rany julek, co za bagno i szambo tam mają, to jest niebywałe - skomentował Michał Chmielewski z TVP Sport.
Ahonen przez wiele lat należał do grona najlepszych skoczków świata. Ma w dorobku m.in. pięć tytułów mistrza świata (dwa indywidualne i trzy w drużynie) czy pięć triumfów w Turnieju Czterech Skoczni.
Marcin Karbowski16 Jan 2022 · 14:22
Źródło: skijumping.pl