Janowicz pożegnał się z US Open

Bryan Pollard / Shutterstock.com
Jerzy Janowicz odpadł w I rundzie wielkoszlemowego turnieju US Open. Polak przegrał z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą 3:6, 6:4, 2:6, 4:6.

Mecz trwał dwie godziny i 17 sekund. Hiszpan przez prawie całe spotkanie kontrolował wydarzenia na korcie. Janowicz przyzwoicie serwował, lecz popełniał więcej błędów od rywala.

Pierwsze gemy były rozgrywane pod dyktando serwujących. Sytuacja zmieniła się w ósmym gemie. Polak oddał podanie po serii błędów własnych. Carreno Busta objął prowadzenie 5:3 i po chwili pewnie zakończył inauguracyjną odsłonę.

Drugi set wlał nadzieje w serca polskich kibiców. W końcówce Polak ograniczył błędy, przejął inicjatywę i zapewnił sobie zwycięstwo w tej partii.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Hiszpana 2:0. W siódmym gemie łodzianin po raz kolejny oddał podanie i przegrywał już 2:5. Ostatecznie ta partia zakończyła się wygraną Carreno 6:2.

Kluczowym momentem czwartej partii był piąty gem. Carreno przełamał Janowicza i zyskał inicjatywę. Hiszpan w dziewiątym gemie miał dwie piłki meczowe, ale Janowicz jeszcze się obronił. Nie na długo - Carreno zakończył mecz przy własnym podaniu.
Źródło: sportowefakty.pl