Japończycy nie sprostali Brazylii. Wielki hit w półfinale turnieju siatkarzy [WIDEO]

Screen z TV
Reprezentacja Brazylii zgodnie z oczekiwaniami awansowała do półfinału siatkarskich zmagań na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. We wtorek "Canarinhos" w trzech setach uporali się z Japończykami.
W fazie grupowej zawodnicy z Kraju Kawy wcale nie mieli łatwej przeprawy. Dopiero po tiebreakach pokonywali Argentynę oraz Francję, a w trzech setach ulegli Rosyjskiemu Komitetowi Olimpijskiemu.
W ćwierćfinale Brazylijczycy byli zdecydowanymi faworytami w starciu z gospodarzami turnieju, Japonią. Ekipa z Azji dość niespodziewanie pozbawiła awansu do fazy pucharowej Irańczyków.
Dziś nie znalazła jednak sposobu na faworytów do medalu. Ekipa z Ameryki Południowej rozpoczęła pierwszego seta od prowadzenia 3:0. Przewagę utrzymała do końca, wygrywając 25:20.
Najbardziej zacięta była druga odsłona. W niej Japończycy postawili rywalom trudne warunki i mieli już czteropunktową zaliczkę. Ich gra posypała się jednak od stanu 17:14.
Wówczas Brazylia wygrała aż sześć akcji z rzędu. Zwycięstwa w secie "Canarinhos" także nie wypuścili już z rąk. Partię zamknęli przy pierwszej okazji, wynikiem 25:22.
To jeszcze bardziej ich podbudowało, co było widoczne w trzecim secie. W nim faworyci odskoczyli rywalom na pięć, a później nawet na siedem "oczek". Japończycy zmniejszyli straty, ale nie byli w stanie doścignąć rywali.
Po wygranej w trzech setach Brazylia zameldowała się więc w półfinale. Tam zespół czeka już zdecydowanie trudniejsze zadanie - starcie z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim, który bez straty seta pokonał Kanadę.

Japonia - Brazylia 0-3 (20:25, 22:25, 20:25)