Japończyk bohaterem Górnika Zabrze. Dwa gole na wagę zwycięstwa [WIDEO]

Tomasz Kudala / press focus
Górnik Zabrze wygrał trzeci mecz w sezonie. Drużyna prowadzona przez Bartoscha Gaula pokonała na wyjeździe z Koroną Kielce 2:1.
Jako pierwsi do bramki trafili gospodarze, którzy objęli prowadzenie w 16. minucie. Świetnie o piłkę w polu karnym powalczył Bartosz Śpiączka, w ekwilibrystyczny sposób zgrał ją do Jakuba Łukowskiego, a ten kropnął do siatki.
Bohaterem Górnika był Kanji Okunuki. Japończyk jeszcze w pierwszej połowie doprowadził do wyrównania. Po indywidualnej akcji pokonał Konrada Forenca.
Okunuki drugiego gola strzelił w 57. minucie. Po dośrodkowaniu Piotra Krawczyka uderzył bez przyjęcia. Forenc nie sięgnął do precyzyjnie kopniętej piłki.
Korona po stracie gola próbowała atakować, ale niczego nie wskórała. W efekcie Górnik minął ją w tabeli. Zabrzanie mają na koncie 13 punktów, zespół z Kielc - dwa oczka mniej.
Marcin Karbowski18 Sep 2022 · 14:33