Japonia wygrała z Paragwajem w ostatnim sprawdzianie przed mundialem

YouTube
Reprezentacja Japonii, która jest grupowym rywalem Polski na mistrzostwach świata w Rosji, wygrała we wtorkowym meczu towarzyskim z Paragwajem 4:2.
Spotkanie zostało rozegrane w Austrii. Do przerwy prowadziła drużyna narodowa z Ameryki Południowej po strzale Oscara Romero. Na początku drugiej połowy do remisu doprowadził Takashi Inui. Pomocnik SD Eibar trafił niedługo potem na 2:1.
Trzecia bramka dla Japończyków to był samobójczy gol Federico Santandera. W doliczonym czasie gry obie drużyny strzeliły po jeszcze jednej bramce. Dla Paragwaju strzelił Richard Ortiz, natomiast dla zespołu z Azji Shinji Kagawa.
Japończycy swój pierwszy mecz na zbliżającym się mundialu zagrają 19 czerwca z Kolumbią. 24 czerwca ich rywalem będzie Senegal, a na koniec rywalizacji w grupie H 28 czerwca zmierzą się z "Biało-Czerwonymi".