Jest pierwszy finalista Australian Open! Zaraz może zostać liderem rankingu ATP [WIDEO]

Guo Lei / press focus
Stefanos Tsitsipas jest pierwszym finalistą Australian Open. Grek wygrał z Karenem Chaczanowem 7:6, 6:4, 6:7, 6:3.
Pierwszy set był zacięty. Tsitsipas dwukrotnie zdobywał przewagę przełamania, ale Chaczanow natychmiast odpowiadał tym samym. Decydujący był tie-break. W nim zdecydowanie lepszy był Grek, który ugrał aż trzy punkty przy serwisie rywala. W sumie Rosjanonowi oddał zaledwie dwie wymiany.
W drugiej partii obaj zawodnicy długo bronili swoich serwisów. Tsitsipas przewagę przełamania zdobył w idealnym momencie - dziewiątym gemie. W kolejnej odsłonie nie zmarnował okazji. Seta wygrał 6:4.
Niewiele brakowało, a mecz zakończyłby się już w trzeciej partii. W tie-breaku Tsitsipas wypracował sobie dwie piłki meczowe. Chaczanow zdołał się obronić, a cztery wygrane wymiany z rzędu pozwoliły mu na rozegranie jeszcze jednego seta.
W nim już zdecydowanie przeważał Tsitsipas, który zaczął od prowadzenia 3:0. Chaczanow nie zdołał go ani razu przełamać. Grek pewnie wygrał 6:3 i w niedzielę zagra w wielkim finale. Dzięki zwycięstwu może nawet objąć pozycję lidera rankingu ATP.
Marcin Karbowski27 Jan 2023 · 09:33
Źródło: Sport.pl