Jest przełamanie Juventusu! Pierwsze zwycięstwo w Serie A, "Stara Dama" uciekła ze strefy spadkowej [WIDEO]

Juventus odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie ligowym. "Stara Dama" z problemami, ale pokonała Spezię 3:2.
Podopieczni Massimiliano Allegriego fatalnie rozpoczęli rozgrywki. W pierwszych czterech kolejkach zgromadzili na swoim koncie tylko dwa punkty. Przed dzisiejszym meczem zajmowali 18. miejsce w tabeli.
Wynik spotkania otworzył Moise Kean. Akcję bramkową dalekim podaniem zainicjował Leonardo Bonucci. Piłka trafiła pod nogi napastnika "Juve", który płaskim strzałem zapewnił swojej drużynie prowadzenie.
Radość gości z Turynu nie trwała długo. W 33. minucie Emmanuel Gyasi oddał strzał, który po drobnym rykoszecie wpadł do bramki Wojciecha Szczęsnego. Po raz 19. z rzędu "Juve" nie zachowało czystego konta w meczu ligowym.
Massimiliano Allegri zareagował już w przerwie. Trener dokonał trzech zmian, wprowadzając Manuela Locatellego i Alexa Sandro.
To jednak Spezia w 49. minucie wyszła na prowadzenie. Janis Antiste uciekł obrońcom, wpadł w pole karne i pokonał Wojciecha Szczęsnego.
Antiste miał jeszcze szansę, aby skompletować dublet, ale jego strzał zablokował Locatelli. Niedługo po tej sytuacji to Juventus doprowadził do remisu. Federico Chiesa przedarł się w polu karnym i słabszą nogą wykończył akcję.
Wynik spotkania ustalił Matthijs de Ligt. W 72. minucie Holender wykorzystał centrę z rzutu rożnego i pewnym strzałem pokonał Jeroena Zoeta, Juventus wygrał 3:2 i awansował na 12. miejsce w tabeli.
Adam Kłos22 Sep 2021 · 20:24