Jesus Jimenez show! Górnik Zabrze wygrał z Jagiellonią [WIDEO]

Rafał Rusek / Press Focus
Górnik Zabrze wygrał z Jagiellonią Białystok 3:1. Bohaterem meczu był Jesus Jimenez.
Spotkanie zaczęło się lepiej dla gości, którzy objęli prowadzenie w 15. minucie. Strzał Kwietnia obronił jeszcze Chudy, ale przy dobitce Puljucia bramkarz Górnika był już bezradny.
Gospodarze odpowiedzieli po kolejnym kwadransie. Do wyrównania w sytuacji sam na sam z Dziekońskim doprowadził Jimenez. Hiszpan popisał się bardzo chytrym uderzeniem.
Jagiellonia była blisko objęcia prowadzenia na początku drugiej połowy, gdy piłka po strzale Puljicia trafiła w słupek. Bardziej skuteczny był Górnik. Gospodarze wyszli na prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką Augustyna. Pewnym egzekutorem jedenastki był Jimenez.
Hiszpan błysnął też w 71. minucie. Po świetnej indywidualnej akcji wyłożył piłkę Sobczykowi, a ten z bliska trafił do pustej bramki.
Górnik dzięki zwycięstwu przeskoczył Jagiellonię w tabeli - teraz jest w niej dziewiąty. Oba zespoły są już pewne utrzymania w lidze na kolejny sezon.
Marcin Karbowski07 May 2021 · 20:01