Jupiler Pro League: Anderlecht przegrał na wyjeździe, grał Teodorczyk

photo-oxser / Shutterstock.com
KV Oostende pokonał przed własną publicznością Anderlecht Bruksela 2:0 (2:0) w sobotnim meczu 26. kolejki rozgrywek belgijskiej Jupiler Pro League.
Na Albertparkstadion zawody z ławki rezerwowych rozpoczął Łukasz Teodorczyk. Napastnik reprezentacji Polski tuż po przerwie zastąpił Rumuna Alexandru Chipciu.
Gospodarze objęli prowadzenie po zaledwie siedmiu minutach gry, kiedy to niefortunnie piłkę skierował do własnej bramki Leander Dendoncker. Osiem minut później podwyższył Chorwat Antonio Milić.
Zespół z Flandrii po ósmej wygranej w sezonie przesunął się na jedenaste miejsce w tabeli. Stołeczne "Fiołki", które kończyły mecz w osłabieniu, doznały natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na trzeciej lokacie w klasyfikacji.