Jupiler Pro League: Club Brugge powiększa przewagę

dju22000, wikicommons
Club Brugge pokonał u siebie Royal Excel Mouscron 4:2 we wtorkowym meczu belgijskiej Jupiler Pro League.
Do przerwy niespodziewanie prowadzili goście po trafieniu Benjamina Van Durmena. Wyrównał na początku drugiej połowy Anthony Limbombe. Po godzinie gry sytuacja gości była jeszcze trudniejsza. Najpierw czerwoną kartkę otrzymał w ich szeregach Nathan De Medina, a rzut karny na gola dla gospodarzy zamienił Ruud Vormer.
Przyjezdni jednak zdołali wyrównać za sprawą Bruno Godeau. Zwycięstwo miejscowym zapewnił jednak Abdoulay Diaby, który trafił w 71. minucie, a w doliczonym czasie gry ustalił wynik spotkania.
Podopieczni Ivana Leko są liderem tabeli i mają 14 punktów przewagi nad Royal Charleroi. W następnej kolejce zagrają z Royal Antwerp FC.
Natomiast zespół prowadzony przez Mirceę Erdnica plasuje się na siódmej pozycji. Jego kolejnym rywalem będzie Royal Charleroi.