Jupiler Pro League: Trzecie z rzędu zwycięstwo Anderlechtu, grał Teodorczyk

photo-oxser / Shutterstock.com
KSC Lokeren uległo przed własną publicznością Anderlechtowi Bruksela 1:2 (1:1) w sobotnim meczu 17. kolejki rozgrywek belgijskiej Jupiler Pro League.
Na Daknamstadion w podstawowym składzie gości wybiegł na murawę Łukasz Teodorczyk. Napastnika reprezentacji Polski zmienił osiem minut przed końcem Tunezyjczyk Hamdi Harbaoui.
Przyjezdnym prowadzenie zapewnił po siedemnastu minutach gry Pieter Gerkens, ale jedenaście minut później wyrównał z rzutu Islandczyk Ari Freyr Skulason. Siedem minut po zmianie stron losy konfrontacji rozstrzygnął Nigeryjczyk Henry Onyekuru.
Dzięki trzeciej wygranej z rzędu "Fiołki" umocniły się na trzecim miejscu w tabeli. Zespół z Flandrii doznał natomiast ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i jest na trzynastej lokacie.