Juventus daje radę bez Cristiano Ronaldo. "Stara Dama" rozbiła Udinese

cristiano barni / Shutterstock.com
Juventus Turyn rozbił u siebie Udinese Calcio 4:1 (2:0) w jedynym piątkowym meczu 27. kolejki włoskiej Serie A.
Na Allianz Stadium całe zawody między słupkami "Starej Damy" zaliczył Wojciech Szczęsny. Dwubramkowe prowadzenie obrońcom tytułu do przerwy zapewnił po strzałach z pola karnego Moise Kean.
Po zmianie storn podwyższył Niemiec Emre Can, wykorzystując podyktowaną "jedenastkę". Cztery minuty później efektownym uderzeniem głową po koźle golkipera gości zaskoczył jeszcze Francuz Blaise Matuidi. Pięć minut przed końcem rozmiary porażki przyjezdnych zmniejszył Kevin Lasagna.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w ten sposób jest oszczędzany przed starciem z Atletico Madryt w Lidze Mistrzów.
Dzięki piątej wygranej z rzędu zespół z Piemontu umocnił się na czele tabeli. "Zebry" doznały natomiast trzynastej porażki w sezonie i pozostały na piętnastej lokacie w klasyfikacji.