Juventus. Cristiano Ronaldo z przytupem zaczął 2020 rok. Walukiewicz zamieszany w stratę gola [WIDEO]

Cristiano Ronaldo z przytupem zaczął 2020 rok. Sebastian Walukiewicz zamieszany w stratę gola [WIDEO]
Marco Canoniero / Shutterstock.com
Juventus rozbił Cagliari 4:0. Hat-tricka dla mistrzów Włoch ustrzelił Cristiano Ronaldo. W zespole gości w lidze zadebiutował Sebastian Walukiewicz.
Walukiewicz latem ubiegłego roku przeszedł z Pogoni do Cagliari. W trakcie pierwszego półrocza pobytu we Włoszech głównie przyglądał się grze kolegów. Na boisku pojawił się tylko raz - w meczu krajowego pucharu z Sampdorią.
W lidze Polak od razu został rzucony na głęboką wodę - zadebiutował w niej w wyjazdowym meczu z Juventusem. W pierwszej połowie Walukiewicz grał dobrze, ale tuż po przerwie był zamieszany w gola dla mistrzów Włoch.
W 49. minucie Ragnar Klavan zbyt lekko podał piłkę do Sebastiana Walukiewicza, Polak zareagował zbyt późno, a błędy stoperów Cagliari wykorzystał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wyszedł na czystą pozycję i trafił do siatki.
Ronaldo był bohaterem meczu - strzelił jeszcze dwa gole. Przedzieliło je trafienie Gonzalo Higuaina.
W końcówce Walukiewicz uratował swoją drużynę przed stratą piątej bramki. Polak zablokował piłkę, która zmierzała do siatki po uderzeniu Higuaina.
Cały mecz w bramce Juventusu rozegrał Wojciech Szczęsny. Polak miał mało pracy - Cagliari oddało tylko jeden celny strzał.