Juventus grał do końca. Juan Cuadrado bohaterem derbów Turynu [WIDEO]

cristiano barni / shutterstock.com
Juventus pokonał 2:1 Torino w sobotnich derbach miasta. Po przeciwnych stronach zagrali Wojciech Szczęsny i Karol Linetty.
Mistrzowie Włoch przegrywali przez większość meczu. Już w dziewiątej minucie gry, po rzucie rożnym, bramkarza reprezentacji Polski zaskoczył strzałem z bliskiej odległości środkowy obrońca Torino - Nicolas N’Koulou.
Podopieczni Andrei Pirlo odwrócili losy spotkania dopiero w ostatnim kwadransie. Najpierw krótko rozegrany stały fragment gry i dośrodkowanie Juana Cuadrado zamienił na gola uderzeniem piłki głową rezerwowy Weston McKennie.
Następnie, w 89. minucie, kolejną centrę Cuadrado sfinalizował skutecznym strzałem Leonardo Bonucci, zapewniając swojej drużynie prestiżowe zwycięstwo.
Szczęsny nie miał w tym meczu wiele pracy. W zespole gości znacznie lepiej w grze obronnej aniżeli ofensywnej wypadł Karol Linetty.
Juventus, który pozostaje niepokonany w tym sezonie Serie A, przynajmniej tymczasowo awansował na drugie miejsce w ligowej tabeli. Mistrzowie Włoch tracą teraz trzy punkty do prowadzącego w klasyfikacji Milanu. “Rossoneri” zagrają jutro wieczorem na wyjeździe z Sampdorią.
Torino niezmiennie otwiera strefę spadkową włoskiej ekstraklasy.
Wojciech_Falenta 05 Dec 2020 · 20:00