Juventus lepszy od Milanu. Higuain bohaterem meczu [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
AC Milan przegrał u siebie z Juventusem 0:2 w hicie jedenastej kolejki włoskiej Serie A. Dwa gole dla gości strzelił Gonzalo Higuain. Całe spotkanie wśród rezerwowych mistrzów Włoch spędził Wojciech Szczęsny.
Lepiej spotkanie zaczęli gospodarze, którzy od początku zaatakowali. Gola strzelili jednak w 23. minucie „Bianconeri”. Paulo Dybala zagrał do Higuaina, który szybkim strzałem pokonał Gianluigiego Donnarummę.
Do remisu mógł doprowadzić Nikola Kalinić, ale z kilku metrów trafił w poprzeczkę.
W drugiej połowie „Stara Dama” grała zdecydowanie uważniej w defensywie i „Rossoneri” nie potrafili zagrozić bramce Buffona. Drugiego gola strzelił Higuain. Argentyńczyk uderzył precyzyjnie zza pola karnego, piłka odbiła się od słupka i wylądowała w siatce.
Podopieczni Vincenzo Montelli zajmują ósme miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 16 punktów. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z US Sassuolo.
Natomiast zespół prowadzony przez Massimiliano Allegriego plasuje się na drugiej pozycji ze zdobytymi 16 „oczkami”. Ich kolejnym ligowym rywalem będzie Benevento Calcio.