Juventus lepszy w hicie Serie A. Napoli biło głową w turyński mur. Dobre wejście Zielińskiego

cristiano barni/Shutterstock
SSC Napoli przegrał u siebie z Juventusem Turyn 0:1 w piątkowym meczu 15. kolejki włoskiej Serie A. Bohaterem spotkania został Gonzalo Higuain, który strzelił gola przeciwko swojemu byłemu klubowi.
Spotkanie rozpoczęło się od szybkich ataków gospodarzy. Ci jednak nie potrafili wykorzystać swojej przewagi, zaś po kilku minutach zostali skarceni. Morderczą kontrę wyprowadził Dybala, który idealnie dograł do Higuaina. Snajper Juventusu w sytuacji sam na sam z Reiną dał prowadzenie ekipie z Turynu. Była to 13. minuta gry.

Piłkarze Napoli rzucili się do odrabiania strat. Podopieczni Maurizio Sarriego atakowali, rozgrywali piłkę, stwarzali kolejne okazje, jednak brakowało im wykończenia akcji. Najlepszą okazję miał w 32. minucie Insigne, który potężnie uderzył na bramkę rywali. Buffon zmuszony do interwencji, wybił piłkę na rzut rożny. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Na początku drugiej połowy gra nie uległa zmianie. Gospodarze przeważali, nie potrafili przełożyć tego na efekty bramkowe. Obrona Juventus była niczym mur, którego gospodarze nie potrafili rozbić. Swoje szanse mieli Mertens, Callejon i Insigne, piłka w bramce się jednak nie znalazła.

W 67. minucie na boisku pojawił się Piotr Zieliński. Polak posłał dwie znakomite piłki w pole karne "Starej Damy", ale jego koledzy nie zdołali pokonać Buffona. Ostatecznie Napoli przegrało 0:1 z Juventusem i ma już tylko punkt przewagi nad rywalami z Turynu w tabeli Serie A.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Wojciech Szczęsny.