Juventus mistrzem Włoch! Dziewiąty tytuł z rzędu! Ronaldo z golem i przestrzelonym karnym [WIDEO]

Xinhua / Press Focus
Juventus zapewnił sobie mistrzostwo Włoch! Zespół z Turynu sukces przypieczętował wygrywając z Sampdorią 2:0.
Juventus czekał na pierwszego gola do... siódmej minuty doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Mistrzowie Włoch sprytnie rozegrali rzut wolny: Miralem Pjanić zagrał do Cristiano Ronaldo, a ten wykorzystał swobodę i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza Sampdorii. Był to 31. gol Portugalczyka w tym sezonie Serie A.
Gospodarze podwyższyli prowadzenie w 67. minucie. Znów w akcji bramkowej wziął udział Ronaldo, który mocnym strzałem z dystansu sprawił problemy Audero. Bramkarz Sampdorii odbił piłkę przed siebie, co wykorzystał Bernardeschi.
Sampdoria kończyła mecz w osłabieniu. W 77. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Morten Thorsby.
Zwycięstwo Juventusu mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale tuż przed końcem gry rzutu karnego nie wykorzystał Ronaldo. Portugalczyk trafił w poprzeczkę.
90 minut w barwach Sampdorii rozegrał Karol Linetty. Bartosza Bereszyńskiego nie było nawet na ławce rezerwowych.
Dla Juventusu to dziewiąte z rzędu mistrzostwo Włoch. Drużyna z Turynu jest najlepsza w Serie A nieprzerwanie od 2012 roku.
Marcin Karbowski26 Jul 2020 · 23:43