Juventus pewnie pokonał Sampdorię, trzy bramki mistrzów Włoch [VIDEO]

Shutterstock
Juventus FC pokonał przed własną publicznością Sampdorię Genua 3:0 (1:0) w niedzielnym meczu 32. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Na Allianz Stadium pierwsza bramka padła dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 45. minucie Mario Mandżukić dopadł do piłki zagranej przez Douglasa Costę i oddał mocny strzał tuż pod poprzeczkę.
"Stara Dama" powiększyła przewagę w 60. minucie za sprawą trafienia Benedikta Howedesa. Reprezentant Niemiec najwyżej wyskoczył do dośrodkowania Douglasa Costy i uderzeniem głową umieścił futbolówkę w siatce.
Wynik meczu na 3:0 ustalił w 75. minucie Sami Khedira. Przy trafieniu reprezentanta Niemiec asystował po raz trzeci w tym starciu Douglas Costa.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych gospodarzy przesiedział Wojciech Szczęsny. W tym sezonie reprezentant Polski wystąpił w 15 ligowych spotkaniach.
Zespół prowadzony przez Massimiliano Allegriego zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli włoskiej ekstraklasy i ma na koncie 84 punkty. Drużyna prowadzona przez Marco Giampaolo uzbierała dotąd 48 "oczek" i plasuje się na 9. pozycji.