Juventus pokonał AS Romę! Moise Kean i Wojciech Szczęsny uratowali "Starą Damę" [WIDEO]

Juventus pokonał Romę w hicie ósmej kolejki Serie A. Podopieczni Massimiliano Allegriego wygrali 1:0.
Już w 6. minucie Wojciech Szczęsny uratował Juventus przed stratą gola. Polak obronił strzał głową Gianluki Manciniego.
Po kwadransie wynik spotkania otworzył Moise Kean. Piłka otarła się o głowę włoskiego napastnika po uderzeniu Rodrigo Bentancura i wpadła do bramki.
Spotkania niestety nie dokończył Nicola Zaniolo. W 26. minucie włoski pomocnik został zmieniony z powodu kontuzji. W jego miejsce Jose Mourinho wpuścił Stephana El Shaarawy'ego.
Pod koniec pierwszej połowy Wojciech Szczęsny sfaulował Henrikha Mkhitaryana w polu karnym. Polak zrehabilitował się jednak, broniąc strzał Jordana Veretouta.
W 48. minucie Kean powinien podwyższyć prowadzenie. Najpierw strzał przewrotkę oddał Federico Bernardeschi. Rui Patricio sparował futbolówkę pod nogi napastnika, który z kilku metrów fatalnie przestrzelił.
Veretout miał w drugiej połowie chrapkę na pokonanie Szczęsnego po zmarnowanej jedenastce. W 66. minucie Francuz oddał techniczne uderzenie, które minęło bramkę "Juve" o kilkanaście centymetrów.
Roma naciskała, próbując doprowadzić do remisu. W 73. minucie Matias Vina był bliski zdobycia bramki. Jego uderzenie z bliskiej odległości zablokował jeden z defensorów "Bianconerich".
Rzymianie naciskali, ale nie udało im się pokonać Wojciecha Szczęsnego. Polak zanotował czyste konto w trzecim spotkaniu "Juve" z rzędu. Turyńczycy zajmują obecnie siódme miejsce w lidze. Roma jest czwarta.
Adam Kłos17 Oct 2021 · 22:41