Juventus pokonał Bolognę po golach Higuaina i Dybali

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Juventus pokonał Bolognę FC 1909 3:0 w meczu 19. kolejki włoskiej ekstraklasy. Podopieczni Massimiliano Allegriego wciąż są liderem Serie A.

Na Juventus Stadium dwa gole dla gospodarzy strzelił Gonzalo Higuain. Argentyńczyk najpierw wpisał się na listę strzelców już w 7. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Miralema Pjanica strzałem z pierwszej piłki pokonał golkipera rywali. Po raz drugi "El Pipita" trafił do siatki przyjezdnych po dośrodkowaniu Lichtsteinera w 55. minucie.

W międzyczasie arbiter spotkania podyktował rzut karny dla turyńczyków, którego na gola pewnie zamienił w 40. minucie Paulo Dybala.

"Stara Dama" wciąż jest liderem rozgrywek, ma cztery punkty przewagi nad drugą w tabeli AS Romą, ale także zaległy mecz do rozegrania. Z kolei drużyna Roberto Donadoniego plasuje się na piętnastej pozycji.