Juventus rozbił AC Milan w finale Pucharu Włoch! Donnarumma antybohaterem [VIDEO]

Fabrizio Andrea Bertani/Shutterstock
Juventus Turyn rozbił AC Milan 4:0 (0:0) w finale piłkarskiego Pucharu Włoch rozegranym w Rzymie.
Na Stadio Olimpico bliska siódmego z rzędu mistrzowskiego tytułu w Serie A ekipa "Starej Damy" losy konfrontacji rozstrzygnęła na początku drugiej połowy, kiedy to w niespełna osiem minut padły trzy bramki dla zespołu z Piemontu.
Dwie z nich, w tym jedną kapitalnym uderzeniem głową, zdobył Mehdi Benatia.
Trafienia Marokańczyka rozdzielił skuteczny strzał z dystansu Brazylijczyka Douglasa Costy. Przy drugiej i trzeciej bramce dla Juventusu bardzo źle spisał się Donnarumma, który w prostych sytuacjach dał się pokonać rywalom.
Niespełna kwadrans przed końcem rywali z Lombardii pogrążył jeszcze Nikola Kalinić, niefortunnie kierując piłkę głową do własnej bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Juventus po raz czwarty z rzędu i trzynasty w historii wygrał Puchar Włoch. Wcześniej "Stara Dama" triumfowała w tych rozgrywkach w latach 1938, 1942, 1959, 1960, 1965, 1979, 1983, 1990, 1995, 2015, 2016 i 2017.