Juventus sensacyjnie przegrał z beniaminkiem! Niezły występ Wojciecha Szczęsnego nie wystarczył [WIDEO]

Juventus sensacyjnie przegrał z beniaminkiem! Niezły występ Szczęsnego nie wystarczył [WIDEO]
Screen z Twittera
Piłkarze Juventusu sensacyjnie przegrali z Empoli w sobotnim meczu 2. kolejki Serie A. Jedynego gola strzelił w 21. minucie Leonardo Mancuso. Wojciech Szczęsny tym razem nie popełnił żadnego poważnego błędu, ale nie był w stanie uchronić swojej drużyny przed porażką.
W zeszłym tygodniu "Stara Dama" nie utrzymała dwubramkowej przewagi w meczu z Udinese. Sporą winę za taki stan rzeczy ponosił polski bramkarz, który w zasadzie sprezentował rywalom dwa gole.
Mimo ostatnich błędów Szczęsny także starcie z Empoli zaczął w wyjściowej jedenastce. Początkowo nic nie wskazywało na to, że zespół Massimiliano Allegriego może mieć problemy z beniaminkiem.
Od pierwszych minut bardzo aktywny był Federico Chiesa. Włoch momentami bawił się z obrońcami rywali, ale z jego dwoma strzałami bardzo dobrze poradził sobie bramkarz gości.
W 21. minucie to Empoli niespodziewanie wyszło na prowadzenie. Nedim Bajrami starał się uderzać, ale piłka dość przypadkowo trafiła do Leonardo Mancuso, który z bliska wpakował ją do siatki.
Wojciech Szczęsny z pewnością nie ponosi winy za tego gola, zresztą gdyby nie on, Juventus mógłby do przerwy przegrywać jeszcze wyżej. Przypadkowo własnego bramkarza omal nie pokonał bowiem Chiesa.
Po przerwie Massimiliano Allegri zdecydował się na dokonanie kilku zmian, wpuszczając na boisko między innymi Alvaro Moratę oraz Manuela Locatellego. Nie przyniosło to jednak skutku.
Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, próbowali strzałów na bramkę Empoli, lecz tak naprawdę nie potrafili zmusić bramkarza rywali do większego wysiłku.
Momentami gra "Starej Damy" zwyczajnie męczyła oczy. Nic więc dziwnego, że na stadionie rozlegały się gwizdy. Ostatecznie wynik już się nie zmienił - Empoli wygrało 1:0.
W 80. minucie w barwach beniaminka na murawie pojawił się Szymon Żurkowski. Po końcowym gwizdku był on z pewnością w zdecydowanie lepszym humorze od Szczęsnego.
Maciej Pietrasik28 Aug 2021 · 22:40