Juventus tylko zremisował z Lyonem, grał Rybus

MediaPictures.pl/Shutterstock
Juventus zremisował z Olympique Lyon 1:1 w środowym meczu grupy H Ligi Mistrzów. Do 70. minuty w zespole gości grał Maciej Rybus.

Mistrzowie Włoch prowadzili od 13. minuty po strzale Gonzalo Higuaina z rzutu karnego. Drużyna z Ligue 1 wyrównała w 85. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Bramkę głową zdobył Corentin Tolisso.

W drugim spotkaniu w tej grupie Sevilla FC pokonała Dinamo Zagrzeb 4:0. Wynik otworzył Luciano Vietto, który otrzymał piłkę w polu karnym, znakomicie poradził sobie z jednym z obrońców i strzałem lewą nogą z ostrego kąta pokonał golkipera gości. W doliczonym czasie pierwszej połowy czerwoną kartkę w drużynie z Zagrzebia otrzymał Petar Stojanović.

Po przerwie drugiego gola dla zespołu z Andaluzji strzelił Sergio Escudero. W końcówce na listę strzelców wpisali się jeszcze Steven N'Zonzi oraz Wissam Ben Yedder.

Na czele grupy jest Sevilla z 10 punktami na koncie. Drugi jest Juventus, mający dwa "oczka" mniej. Trzeci w tabeli jest Lyon, tracący do lidera sześć punktów, natomiast ostatnie Dinamo ma cztery porażki.

*****
Juventus Turyn - Olympique Lyon 1:1 (1:0)
Bramki: Higuain 13 (rzut karny) - Tolisso 85.

Sevilla FC - Dinamo Zagrzeb 4:0 (1:0)
Bramki: Luciano Vietto 31, Sergio Escudero 67, Steven N'Zonzi 80, Ben Yedder 87.
Czerwona kartka: Stojanović 45+1 - za drugą żółtą (Dinamo).