Juventus wygrał na wyjeździe z AS Romą. Wojciech Szczęsny jednym z bohaterów

Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com
AS Roma przegrała przed własną publicznością z Juventusem FC 1:2 (0:2) w niedzielnym meczu 19. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Na Stadio Olimpico przyjezdni objęli prowadzenie już w 3. minucie. Wówczas Paulo Dybala zagrał piłkę z rzutu wolnego, dopadł do niej Merih Demiral i umieścił tuz przy prawym słupku bramki.
Siedem minut później Jordan Veretout sfaulował rywala, a sędzia Marco Guida zdecydował o podyktowaniu dla "Starej Damy" rzutu karnego. Jedenastkę na gola zdołał zamienić Cristiano Ronaldo.
W 65. minucie najwyższe umiejętności pokazał Wojciech Szczęsny, który uratował swój zespół, gdy skutecznie interweniował po uderzeniach Cengiza Undera.
Kilka chwil później arbiter wskazał na wapno po zagraniu ręką Alexa Sandro. Rzuty karny na gola zamienił Diego Perotti.
Całe spotkanie w barwach turyńskiego klubu rozegrał Wojciech Szczęsny, był to jego dwunasty ligowy występ w tym sezonie.
Ekipa "Giallorossich" zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli Serie A i ma na koncie 35 punktów. Zespół Maurizio Sarrieogo z dorobkiem 48 "oczek" jest liderem rozgrywek.