Juventus wygrał w hicie Serie A! Inter Mediolan odebrał surową lekcję w Turynie [WIDEO]

Marco Canoniero/Shutterstock
Juventus wygrał z Interem Mediolan 2:0 (0:0) w hicie 26. kolejki Serie A.
W pierwszej połowie spotkania, które z powodu zagrożenia koronawirusem było rozgrywane przy pustych trybunach, bramki nie padły, choć sytuacji ku temu nie brakowało.
Już w 7. minucie Handanović pokazał swoje umiejętności po uderzeniu głową De Ligta. Chwilę później na odważną próbę z dystansu zdecydował się Cristiano Ronaldo, ale i tym razem golkiper Interu był na posterunku. Po drugiej stronie bez zarzutu spisywał się za to Wojciech Szczęsny, który pewnie wybronił uderzenie Brozovicia w 36. minucie spotkania.
Po przerwie Juventus kontynuował natarcie i to przyniosło skutek w 55. minucie. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Aaron Ramsey, który huknął z pięciu metrów, nie dając Handanoviciowi szans na skuteczną interwencję.
W kolejnych minutach piłkarze "Starej Damy" skutecznie zneutralizowali atuty Interu. Przyjezdni długimi momentami nie byli w stanie przedrzeć się w pole karne rywali. Za to w 68. minucie Juventus zadał drugi cios. Tym razem Dybala popisowo ograł rywali i ze spokojem umieścił piłkę w siatce.
Z kolei w 79. minucie czerwoną kartkę zobaczył Daniele Padelli, który z ławki rezerwowych powiedział o kilka słów za dużo. "Stara Dama" już do samego końca kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, niemal perfekcyjne realizując założenia w defensywie. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:0.
Dwudzieste zwycięstwo w sezonie pozwoliło obrońcom tytułu odzyskać pozycję lidera tabeli. "Nerazzurri" doznali natomiast drugiej porażki z rzędu i pozostali na trzeciej lokacie w klasyfikacji.
Daniel Makarewicz08 Mar 2020 · 22:35