Juventus wygrał z Bologną. Przepiękne trafienie Paulo Dybali [WIDEO]

Juventus wygrał na wyjeździe z Bologną 2:0 (2:0) w meczu 27. kolejki Serie A. Bramki dla "Starej Damy" zdobyli Cristiano Ronaldo oraz Paulo Dybala.
Mecz na Stadio Renato Dall'Ara od pierwszej minuty rozpoczęli Wojciech Szczęsny i Łukasz Skorupski. Początek spotkania był dość wyrównany, jednak z każdą minutą Juventus zyskiwał coraz większa przewagę.
Aktywny był Cristiano Ronaldo, ale w jego zagraniach brakowało precyzji. Portugalczyk zdołał jednak wpisać się na listę strzelców. W 23. minucie w polu karnym Matthijs de Ligt, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł wspomniany Ronaldo, który nie dał szans Skorupskiemu.
W 36. minucie Juventus rozegrał popisową akcję. Bernardeschi kapitalnie zgrał do Dybali, a ten huknął pod poprzeczkę. Skorupski nie miał nic do powiedzenia w tej sytuacji.
W drugiej połowie "Stara Dama" szukała kolejnych bramek. W 52. minucie Bernardeschi trafił w słupek, chwilę później swoją szansę miał Ronaldo. Portugalczyk tuż przed końcem wpakował piłkę do siatki, ale arbiter wskazał pozycję spaloną. Wynik nie uległ już zmianie, choć Danilo musiał opuścić boisko po tym, jak zobaczył drugą żółtą kartkę.
Juventus wygrał na boisku rywala 2:0 i umocnił się na pozycji lidera Serie A. "Stara Dama" ma na koncie 66 punktów.
Daniel Makarewicz22 Jun 2020 · 23:41