Juventus wyszarpał zwycięstwo w derbach Turynu! Przesądził gol w końcowych minutach [WIDEO]

Juventus pokonał Torino w derbach stolicy Piemontu. Ekipa Massimiliano Allegriego wygrała 1:0.
"Stara Dama" źle rozpoczęła to spotkanie. Torino było stroną dominującą. Podopieczni Ivana Juricia mieli jednak problem z wykończeniem tworzonych sytuacji. W 22. minucie Sasa Lukić zmarnował doskonałą szansę na otworzenie wyniku spotkania. Jeszcze przed przerwą Wojciech Szczęsny doskonale obronił strzał Rolando Mandragory.
W pierwszej połowie "Juve" miało spory problem z kreowaniem sytuacji. Bardzo nieskuteczny był Federico Bernardeschi, który notował wiele strat.
W 53. minucie Juventus po raz pierwszy poważnie zagroził rywalom. Vanja Milinković-Savić musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby obronić uderzenie Alexa Sandro.
Na 25 minut przed końcem szkoleniowiec Torino posłał w bój Karola Linettego. Po jednym z rzutów rożnych piłka spadła pod nogi polskiego pomocnika, który natychmiast oddał strzał. Na drodze do bramki stanął jednak jeden z obrońców Juventusu.
W 86. minucie do siatki trafił Manuel Locatelli. Środkowy pomocnik oddał bardzo precyzyjny strzał, z którym nie poradził sobie golkiper Torino.
Zwycięstwo pozwoliło "Juve" awansować na ósme miejsce w tabeli. Torino jest jedenaste.
Adam Kłos02 Oct 2021 · 19:55