Juventus zagra w finale Pucharu Włoch! "Stara Dama" zatrzymała Inter Mediolan

Juventus Turyn wywalczył awans do finału Pucharu Włoch! "Stara Dama" w rewanżowym starciu z Interem Mediolan nie dała się zaskoczyć i zremisowała 0:0.
Antonio Conte mimo porażki 1:2 w pierwszym spotkaniu zapowiadał walkę do końca o finał Coppa Italia. Twierdził, że jego piłkarze będą atakować i szukać bramek w rewanżowym starciu w Turynie.
Piłkarze Interu od samego początku zaczęli wcielać w życie wskazówki od szkoleniowca. W pierwszych minutach aktywny był Hakimi, który próbował zaskoczyć rywali swoimi rajdami.
Juventus w tej części meczu został zepchnięty do głębokiej defensywy, jednak zdołał przetrwać natarcie rywali. W 26. minucie Lukaku był bliski szczęścia, ale piłka minimalnie minęła słupek.
"Stara Dama" obudziła się z letargu tuż przed gwizdkiem na przerwę. Dwa razy groźnie uderzał Cristiano Ronaldo, ale nie przyniosło to efektu bramkowego.
W drugiej połowie Juventus trzymał przeciwnika na dystans. Inter naciskał, ale to "Stara Dama" mogła objąć prowadzenie, gdy uderzał Ronaldo. W odpowiedzi Buffona starał się zaskoczyć Hakimi.
Ostatecznie na Allianz Stadium bramki nie padły. Ten remis dał Juventusowi awans do finału, bo w pierwszym było 2:1 dla "Starej Damy".
Daniel Makarewicz09 Feb 2021 · 22:38