Kadra U-21 pokonała Danię 3:1, choć to goście dominowali! [VIDEO]

gol.pl
Reprezentacja Polski U-21 pokonała Danię 3:1 w meczu eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy 2019.
Choć Dania była stawiana w roli zdecydowanego faworyta, nie zdobyła dzisiaj nawet punktu, mimo że dzisiaj znacznie przeważała. Biało-czerwoni, którzy swój poprzedni mecz zremisowali w kiepskim stylu z Wyspami Owczymi, wygrali 3:1.
Pierwsza bramka padła w 15. minucie po błędzie bramkarza Danii, który przepuścił między nogami piłkę po strzale Konrada Michalaka. Kolejny gol (w 24. minucie) to z kolei wspólny błąd bramkarza i obrońcy, który nieudanie wycofał piłkę do golkipera. Do pustej bramki futbolówkę wbił Paweł Tomczyk.
Trzecią bramkę po przerwie zdobył Szymon Żurkowski - była 74. minuta, gdy świetnie uderzył z dystansu.
Wynik jednak nie odzwierciedla przebiegu meczu. Duńczycy przez jego większość grali na naszej połowie, a Polacy bronili się - skutecznie, choć czasami rozpaczliwie, a następnie wyprowadzali kontry. W 90. minucie Polacy wreszcie stracili bramkę, ale ostatecznie udało im się utrzymać zwycięski wynik - 3:1.