Kamil Glik nie zatrzymał Ibrahimovicia. Milan ograł Benevento i powrócił na pozycję wicelidera Serie A [WIDEO]

Daniele Mascolo / Press Focus
AC Milan zwyciężył 2:0 Benevento w ostatnim sobotnim meczu Serie A. Drużyna Kamila Glika pozostaje w strefie spadkowej włoskiej ekstraklasy.
Podopieczni Stefano Piolego objęli prowadzenie już w szóstej minucie gry. Koronkową akcję zespołową wykończył Hakan Calhanoglu.
Gospodarze podwyższyli przewagę na początku drugiej połowy, kiedy skuteczną dobitką strzału powracającego do wyjściowego składu “Rossonerich” Zlatana Ibrahimovicia popisał się Theo Hernandez.
Chwilę wcześniej, Zlatan z łatwością poradził sobie w polu karnym rywali z rozgrywającym co najwyżej średnie zawody Kamilem Glikiem. Uderzenie Szweda, podobnie jak to niedługo później, obronił jednak bramkarz Benevento - Lorenzo Montipo.
“Ibra” rozkręcał się zresztą z minuty na minutę.
Dzięki pewnej wygranej Milan przynajmniej tymczasowo awansował z piątego aż na drugie miejsce w tabeli Serie A. Benevento, które pozostaje bez zwycięstwa od sześciu meczów, nadal otwiera tymczasem strefę spadkową klasyfikacji na zaledwie cztery kolejki przed końcem rozgrywek.
Wojciech_Falenta 01 May 2021 · 22:45