Kamil Grosicki w gazie - kolejny gol i asysta! [VIDEO]

Piłkarze Stade Rennes pokonali u siebie zespół Stade Reims 3:1 (2:0) w sobotnim spotkaniu 32. kolejki francuskiej Ligue 1.

Na Roazhon Park prowadzenie dla gospodarzy po dwunastu minutach gry uzyskał Kamil Grosicki. Pomocnik reprezentacji Polski trzy minuty później asystował również przy pierwszym trafieniu Ousmane Dembele.

Kwadrans po zmianie stron przyjezdni zdobyli kontaktowego gola po uderzeniu Algierczyka Aissy Mandiego, ale osiem minut później ich nadzieje na korzystny wynik rozwiał ponownie Dembele. Sześć minut później Grosicki został zastąpiony przez Jeremiego Bogę, ale rezultat nie uległ już zmianie.

Dzięki trzynastej w sezonie wygranej i czwartej w pięciu ostatnich spotkaniach ekipa z Bretanii awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Zespół z Szampanii natomiast doznał piętnastej porażki w bieżących rozgrywkach i jest tuż nad strefą spadkową.