Kamil Grosicki zabawił się w Cristiano Ronaldo! Widzew w ostatniej akcji wywalczył punkt z Pogonią [WIDEO]

Adam Starszynski/Pressfocus
Spotkanie Widzewa Łódź z Pogonią Szczecin obfitowało w ogromne emocje. Ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami przy wyniku 3:3.
Pierwszy celny strzał w tym meczu oddał Marcel Wędrychowski. Gracz Pogoni trafił wprost w Henricha Ravasa. Po chwili Ernest Terpiłowski był bardzo bliski wpisania się na listę strzelców. 21-latek huknął jednak w poprzeczkę.
W 20. minucie Pogoń objęła prowadzenie. Do siatki trafił niezawodny Kamil Grosicki. Po golu skrzydłowy wykonał cieszynkę a'la Cristiano Ronaldo.
Widzew mógł szybko odpowiedzieć na trafienie "Grosika". Przy strzale Bartłomieja Pawłowskiego "Portowców" znów uratowała poprzeczka. W doliczonym czasie pierwszej połowy Leonardo Koutris wypracował sobie miejsce przed polem karnym Widzewa, po czym oddał niecelny strzał. Do przerwy Pogoń prowadziła 1:0.
Na początku drugiej połowy Grosicki w swoim stylu posłał centrę zewnętrzną częścią stopy. Piłka wylądowała w rękawicach bramkarza Widzewa.
W 49. minucie Fabio Nunes padł w polu karnym Pogoni. Arbiter nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki, uznając, że wcześniej to Nunes faulował Pawła Stolarskiego. W kolejnej akcji świetnie zachował się Dante Stipica. Golkiper uprzedził na przedpolu Juliusza Letniowskiego.
W 60. minucie nieznacznie pomylił się Terpiłowski, uderzając w słupek. Wreszcie Widzew doprowadził do remisu po strzale Pawłowskiego. 30-latek wykorzystał celną centrę Terpiłowskiego.
Na kwadrans przed końcem spotkania Pogoń zadała drugi cios. Sebastian Kowalczyk wykorzystał błąd Mateusza Żyry, który stracił równowagę, po czym pokonał Ravasa. Radość gości ze Szczecina nie trwała długo. W 79. minucie Terpiłowski dopiął swego i strzelił gola.
W 86. minucie gola na 3:2 strzelił Luka Zahović. Napastnik urwał się rywalom i pewnym strzałem z tzw. fałsza skierował piłkę do siatki.
W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla Widzewa za zagranie ręką Bendikta Zecha. Jedenastkę na bramkę zamienił Martin Kreuzriegler.
Po remisie Pogoń zajmuje trzecie miejsce, Widzew czwarte. Obie drużyny zgromadziły po 30 punktów.
Adam Kłos28 Jan 2023 · 19:34