Kamil Grosicki znów błysnął w Hull. Dwunasta asysta Polaka

Dziurek / shutterstock.com
Hull City wygrało u siebie z Wigan Athletic 2:1 w meczu 41. kolejki Championship. W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał Kamil Grosicki. Polak zaliczył asystę przy zwycięskim golu.
Oba zespoły na finiszu rozgrywek mają inne cele, ale tak samo potrzebują punktów. Ostatecznie bardziej zadowoleni po ostatnim gwizdku sędziego byli piłkarze "Tygrysów".
Pod koniec pierwszej połowie prowadzenie objęli gości. Na listę strzelców wpisał się Nick Powell, który zanotował szóste trafienie w sezonie.
Gospodarze po przerwie szybko wyrównali za sprawą Fraizera Campbella. 31- napastnik zdobył dwunastą bramkę w bieżących rozgrywkach.
Losy meczu rozstrzygnął w 89. minucie Jordy de Wijs, dla którego to premierowy gol w sezonie. Przy bramce Holendra asystował Kamil Grosicki, który zaliczył swoje dwunaste otwierające podanie w bieżących rozgrywkach. Polak wystąpił w nich 34 razy.
Po trzecim kolejnym zwycięstwie Hull pozostaje w grze o udział w barażach o Premier League. "Tygrysy" są na dziewiątym miejscu z dorobkiem 60 punktów.

Wigan Athletic walczy natomiast o utrzymanie, zajmuje 20. pozycję, mając na koncie 41 punktów.
Kamil Kaczmarek10 Apr 2019 · 22:58