Kamil Majchrzak odpadł z Australian Open. Polak nie dał rady faworytowi

Szymon Górski / PressFocus
Alex De Minaur okazał się zbyt mocny dla Kamila Majchrzaka. Polak przegrał 4:6, 4:6, 2:6 i pożegnał się z Australian Open na etapie drugiej rundy.
Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie Majchrzak niespodziewanie łatwo poradził sobie z Włochem, Andreasem Seppim (6:1, 6:1, 7:5).
Zadanie w drugiej rundzie było już znacznie trudniejsze. Po drugiej stronie siatki był bowiem reprezentant gospodarzy, Alex De Minaur. Zawodnik wciąż młody, ale już bardzo ograny. Podczas tego turnieju rozstawiony z numerem 32.
O wyniku pierwszej partii zadecydował właściwie już trzeci gem. Australijczyk przełamał wówczas Polaka i zyskał handicap przed dalszą częścią seta. Do jego końca obaj zawodnicy zgodnie wygrywali swoje gemy serwisowe. Skończyło się więc na wyniku 6:4 dla reprezentanta gospodarzy.
Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Do stanu 2:2 Majchrzak i De Minaur zgodnie wykorzystywali swój serwis, ale w piątym gemie Australijczyk przełamał podanie Polaka. Do końca tenisiści szli już “gem za gem” i partia znów zakończyła się wynikiem 6:4 dla faworyta.
W trzeciej odsłonie reprezentant Polski nie był już w stanie nawiązać walki z przeciwnikiem. Wygrał tylko dwa gemy i pożegnał się z Australian Open.
Adam Nowacki20 Jan 2022 · 07:55