Kamil Majchrzak odpadł z French Open. Polak miał swoje szanse, ale przegrał w trzech setach

YouTube
Kamil Majchrzak na etapie I rundy pożegnał się z wielkoszlemowym French Open. Polak nie dał rady Karenowi Chaczanowowi, przegrywając 6:7 (3), 3:6, 3:6.
Wyraźnym faworytem spotkania był Rosjanin, ale w pierwszej partii Majchrzak radził sobie niezwykle dobrze. Zawodnicy wygrywali swoje podania, a o triumfie musiał zadecydować tie-break. W nim lepszy okazał się już Chaczanow, który wygrał do trzech.
Początek drugiego seta mógł rozbudzić nasze nadzieje. Polak już w pierwszym gemie przełamał rywala, a potem wygrał swoje podanie. Ostatecznie jednak rywal odrobił straty, a potem drugi raz wygrał gem serwisowy Majchrzaka. Druga partia zakończyła się więc wynikiem 6:3 dla Chaczanowa.
Dokładnie taki sam rezultat padł w odsłonie numer trzy, chociaż polski tenisista znów prowadził 2:0.
Rozstawiony z numer 15 Chaczanow awansował więc do drugiej rundy, gdzie jego przeciwnikiem będzie Jiri Vesely.
Adam Nowacki28 Sep 2020 · 22:10