Wspieraj Meczyki.pl

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy. Serwis Meczyki.pl tworzymy od wielu lat z pasji, hołdując zasadzie "kibice dla kibiców".
Dochody z reklam pomagają nam stale utrzymać redakcję i opłacać serwery, niezbędne do funkcjonowania strony.

Mamy zatem wielką prośbę o dodanie Meczyków do "białej listy" i odblokowanie wyświetlania reklam. By to zrobić, kliknij w przycisk poniżej, a następnie odśwież stronę.

Jak odblokować reklamy na Meczykach?

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w konkursie indywidualnym w Wiśle. Czterech Polaków w pierwszej "10"!

19 lis 2017 | 16:48 26
Źródło zdjęcia: Tadeusz Mieczyński, wikicommons

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w konkursie indywidualnym na skoczni w Wiśle. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze trzech Polaków.

Biało-czerwoni bardzo dobrze spisali się w pierwszej serii. Z siedmiu Polaków aż pięciu awansowało do serii finałowej. Najlepiej z naszych zaprezentował się Dawid Kubacki, który skoczył 125 metrów i zajął czwarte miejsce. Pozostali Polacy, którzy awansowali dalej, zajęli miejsca 7-10. Byli to odpowiednio Maciej Kot (122,5m), Kamil Stoch (121 m), Piotr Żyła (122m) i Stefan Hula (124m). Do drugiej serii nie zakwalifikowali się za to Jakub Wolny (32. miejsce) oraz Aleksander Zniszczoł (38. miejsce). Pierwsze miejsce po I serii należało do Niemca Richarda Freitaga (126 m).

W drugiej serii Stefan Hula skoczył 124m, a Piotr Żyła 125m i obaj zajęli 7. miejsce. Gorzej spisał się Maciej Kot, który II serię skończył na miejscu 19. (zaledwie 117,5m). Dawid Kubacki także nie utrzymał swojego miejsca i po skoku na 120,5m spadł na 10. miejsce.

Świetnie spisał się za to Kamil Stoch, który po skoku na odległość 129,5 metra awansował na 2. miejsce w klasyfikacji końcowej II serii. Prowadzenie stracił Richard Freitag, który skoczył zaledwie 120m i zajął ostatecznie 4. miejsce. Konkurs wygrał Junshiro Kobayashi, który w II serii skoczył 126,5m.