Kamil Wilczek bohaterem Broendby IF. Dwa gole w derbach

brondby.com
Broendby IF pokonało u siebie FC Kopenhaga 3:1 (2:1) w szlagierowym meczu 12. kolejki rozgrywek duńskiej Superligi.
Prowadzenie gospodarzom w derbowym spotkaniu już po sześciu minutach gry zapewnił Szwed Simon Hedlund, który popisał się przebojową szarżą na połowie lokalnych rywali i mocnym strzałem z pola karnego zaskoczył golkipera gości.
Później dwukrotnie celnie przymierzył Kamil Wilczek. Napastnik reprezentacji Polski najpierw wykorzystał sytuację sam na sam, a następnie popisał się efektownym wolejem zza linii pola karnego. Trafienia Wilczka przedzieliło niefortunne uderzenie do własnej bramki Andreasa Maxso.
Broendby po szóstym zwycięstwie w sezonie awansowało na piąte miejsce w tabeli. Broniący tytułu lokalni rywale doznali trzeciej porażki i pozostali na drugiej lokacie w klasyfikacji. Obie drużyny dzieli jeszcze sześć punktów.
Maciej Ziętarek06 Oct 2019 · 16:14