Kamil Wilczek pokonał Kamila Grabarę. Idealne przywitanie Polaka z kibicami FC Kopenhagi [WIDEO]

fck.dk
W poniedziałkowy wieczór FC Kopenhaga mierzy się z Aarhus GF w meczu 28. kolejki Superligaen. Od pierwszej minuty występuje dwóch Polaków. Kamil Wilczek błyskawicznie otworzył wynik, pokonując Kamila Grabarę.
Dla doświadczonego napastnika to spotkanie z pewnością nie było łatwe. Po raz pierwszy od transferu do drużyny ma bowiem okazję na występ przed kibicami FC Kopenhagi. W Danii fani wracają bowiem właśnie na trybuny.
Snajper przez wiele lat występował w drużynie lokalnego rywala, Broendby. Gdy przed sezonem podpisał kontrakt w Danii, wywołał sporą burzę wśród kibiców obu klubów.
Początek pierwszego meczu z fanami na trybunach nie mógł jednak ułożyć się dla Polaka lepiej. Już w siódmej minucie otworzył on wynik poniedziałkowego starcia.
Z prawej strony przed bramkę dośrodkowywał Viktor Fischer, a Wilczek z bliska umieścił piłkę w siatce. Pokonał przy tym stojącego w bramce Aarhus Kamila Grabarę.
Dla tego ostatniego nie był to koniec złych wiadomości. Jeszcze w pierwszej połowie golkiper musiał wyjmować piłkę z siatki po uderzeniach Victora Nelssona oraz Jonasa Winda z rzutu karnego.
W drugiej połowie piłkarze Aarhus rzucili się do odrabiana strat. Dublet ustrzelił Kevinn Diks, doprowadzając do stanu 3:2. Na wyrównanie gościom zabrakło już jednak czasu, a Kopenhaga sięgnęła po trzy punkty.
Maciej Pietrasik03 May 2021 · 19:43