Kamil Wilczek z pierwszym golem w Turcji. Napastnik trafił do siatki w "polskim" meczu

YouTube
Zespół Goztepe SK zremisował u siebie z MKE Ankaragucu 2:2 (2:1) w meczu 31. kolejki tureckiej ekstraklasy. Gola dla gospodarzy strzelił Kamil Wilczek.
Polak wpisał się na listę strzelców w 26. minucie, wykorzystując rzut karny. Napastnik doprowadził do remisu, bo wcześniej bramkę dla gości zdobył Dever Orgilk. Jamajczyk przymierzył precyzyjnie przy krótkim słupku.
Gospodarze gola na 2:1 strzelili tuż przed przerwą po tym jak skutecznie głową uderzył Soner Aydogdu. Rezultat na 2:2 ustalił w 58. minucie Gerson Rodrigues, trafiając z rzutu karnego.
W barwach Goztepe Kamil Wilczek spędził na boisku 79 minut. Był to jego 13. występ i pierwszy gol w tym sezonie.
W zespole z Ankary całe spotkanie rozegrał Michał Pazdan, dla którego to 29. mecz w tych rozgrywkach. Daniel Łukasik natomiast opuścił murawę w 54. minucie. Defensywny pomocnik w 11. występie w sezonie otrzymał żółtą kartkę.
W tabeli Super Lig Goztepe po piątym kolejnym meczu bez wygranej zajmuje ósme miejsce, mając na koncie 39 punktów.
Drużyna Ankaragucu również nie potrafi zwyciężyć od pięciu kolejek. Znajduje się jednak w znacznie gorszej sytuacji, bo zamyka stawkę na 18. pozycji z dorobkiem 26 punktów. Do bezpiecznej strefy traci pięć punktów, a do rozegrania ma już tylko trzy spotkania.