Kanonierzy miażdżą w hicie Premier League! Fatalne błędy defensywy Chelsea i kapitalne gole Arsenalu [VIDEO]

Mitch Gunn/Shutterstock
Arsenal pewnie pokonał Chelsea 3:0 na własnym stadionie w hitowym starciu szóstej kolejki Premier League.

Strzelanie na The Emirates zaczął Alexis Sanchez, który w 11 minucie wykorzystał fatalny błąd Gary'ego Cahilla. Angielski obrońca zbyt słabo wycofał piłkę do Thibauta Courtoisa, dopadł do niej Chilijczyk i w sytuacji sam na sam nie dał szans na skuteczną interwencję golkiperowi "The Blues".

Trzy minuty później gospodarze przeprowadzili fantastyczną akcję zespołową. Wymienili między sobą kilka szybkich podań, aż piłka trafiła pod nogi Theo Walcotta, który umieścił ją w pustej bramce. Defensywa gości mogła się tylko przyglądać.

Tuż przed przerwą zawodników Antonio Conte dobił Mesut Oezil. "Kanonierzy" przeprowadzili zabójczą kontrę. Reprezentant Niemiec wyszedł z piłką z własnej połowy, popędził z nią pod bramkę rywali, zagrał do Alexisa Sancheza, ten mu za moment odegrał z powrotem i pomocnik Arsenalu kapitalnym uderzeniem pokonał bezradnego Courtoisa.

W drugiej połowie "The Blues" próbowali odrabiać straty, lecz byli zupełnie bezradni. Gospodarze z kolei kontrolowali przebieg spotkania i mogli wynik nawet jeszcze podwyższyć. Więcej bramek już jednak nie zobaczyliśmy i Arsenal ostatecznie wysoko pokonał Chelsea na własnym stadionie.

Po porażce zespół Antonio Conte spadł na ósme miejsce w tabeli - 10 punktów. W przyszłej kolejce zmierzy się z Hull City na wyjeździe. "Kanonierzy" z kolei z trzynastoma punktami wskoczyli na trzecią pozycję. Za tydzień pojadą do Burnley.