Kapitalna parada Łukasza Skorupskiego po strzale Cristiano Ronaldo to za mało. Zwycięstwo Juventusu [WIDEO]

LivePhotoSport.it / Shutterstock.com
Juventus pokonał u siebie Bologna FC 2:1 (1:1) w ostatnim sobotnim meczu ósmej kolejki włoskiej Serie A.
Na Allianz Stadium między słupkami "Rossoblu" wystąpił Łukasz Skorupski, natomiast w ekipie obrońców tytułu zawody z perspektywy ławki rezerwowych obserwował Wojciech Szczęsny.
Prowadzenie "Starej Damie" zapewnił po przebojowej akcji na połowie rywali Cristiano Ronaldo. Portugalczyk minął z łatwością obrońcę i zaskoczył Skorupskiego uderzeniem w krótki róg. Siedem minut później wyrównał precyzyjnym strzałem przy słupku z narożnika pola karnego Danilo Larangeira.
Dziewięć minut po zmianie stron skutecznym płaskim strzałem z kilkunastu metrów popisał się Miralem Pjanić i ten gol okazał się decydujący. Zwycięstwo "Starej Damy" mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale świetną interwencją po strzale Ronaldo popisał się Skorupski.
Zespół z Piemontu po siódmej wygranej w sezonie umocnił się na czele tabeli, natomiast podopieczni Sinisy Mihajlovica doznali trzeciej porażki w pięciu ostatnich spotkaniach i spadli na dwunastą lokatę w klasyfikacji.