Kapitalny gol Glika przypieczętował okazałe zwycięstwo Monaco! [VIDEO]

ww.facebook.com/asmonaco
AS Monaco rozbiło przed własną publicznością Dijon FCO 4:0 (1:0) w jedynym piątkowym meczu 26. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Louis II całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Kamil Glik. Obrońca reprezentacji Polski w drugiej połowie ujrzał żółtą kartkę i ustalił wynik konfrontacji.
Prowadzenie obrońcom tytułu zapewnił po niespełna kwadransie gry płaskim strzałem w długi róg z pola karnego Keita Balde Diao. Senegalczykowi w polu karnym dogrywał Djibril Sidibe. Po zmianie stron podwyższył z rzutu karnego Brazylijczyk Fabinho.
Dwie minuty przed końcem Portugalczyk Rony Lopes wykończył skutecznie kontratak, a efektowny sukces przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie Glik, kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę z pola karnego. To jego drugie trafienie w bieżących rozgrywkach.
Dzięki trzeciej wygranej z rzędu zespół z Księstwa umocnił się na pozycji wicelidera tabeli. Drużyna z Burgundii doznała natomiast dwunastej porażki w sezonie i pozostała na dwunastej lokacie w klasyfikacji.