Kapitalny mecz Sergio Asenjo! Bramkarz Villarrealu obronił dwa rzuty karne [VIDEO]

EFECREATA.COM / Shutterstock.com
Villarreal CF wygrał u siebie z Getafe CF 1:0 w pierwszym niedzielnym meczu 25. kolejki hiszpańskiej La Liga. Bohaterem spotkania został Sergio Asenjo, bramkarz gospodarzy, który obronił dwa rzuty karne.
Gospodarze objęli prowadzenie już po drugiej ofensywnej akcji. Carlos Bacca otrzymał piłkę w polu karnym i zagrał ją przed bramkę do Enesa Unala. Turecki napastnik wślizgiem nieczysto trafił w futbolówkę, ale to wystarczyło, aby ta trafiła do siatki. W 36. minucie do remisu mógł doprowadzić Angel. Jego strzał z rzutu karnego obronił jednak Sergio Asenjo.
Golkiper „Żółtej Łodzi Podwodnej” powtórzył swój wyczyn na początku drugiej połowy. Tym razem do wykonania „11” podszedł Jorge Molina. Strzelił w drugi róg niż kolega z jego zespołu, ale Asenjo wyczuł także i jego intencję, parując piłkę do boku.
Podopieczni Javier Calleja Revilla zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli, mając 41 zdobytych punktów. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z SD Eibar.
Natomiast zespół prowadzony przez Pepe Bordalasa plasuje się na 10. pozycji z 33 „oczkami” na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie Deportivo La Coruna.